ITU Yüksek Başarımlı Hesaplama Merkezi

ITU Yüksek Başarımlı Hesaplama Merkezi

ITU Yüksek Başarımlı Hesaplama Merkezinin Dizel Dinamik UPS Güç sistemlerinin ihalesi Novem Teknoloji’nin.. [17.01.2012]

“Dünyanın sayılı data merkezleri arasında yer alan ve imalatı halen uluslararası uptaim enstitüsünün teir 3 güvenlik kriterlerine göre AK-SER/VBZ inşaat firmalarının taahhütü altında devam eden, ITU Yüksek Başarımlı Hesaplama Merkezinin Dizel Dinamik UPS Güç sistemlerinin ihalesini Novem Teknoloji almıştır.

ÖZELLİĞİ;
OG den data uçlarına kadar güvenli ve otomasyona bağlı olarak enerji sağlayacak bu güç sistemine ait proje Türkiye’ de ilk defa uygulanacak olmasıdır.

AMACI;
Data merkezine harmoniklenmiş, filtre edilmiş, cos ф si düzeltilmiş, teir 3 kriterlerine göre güvenli temiz enerji vermek olan projeye ilave olarak Novem Teknoloji, Yüksek Başarımlı Hesaplama Merkezinin network yapısal kablolama işini de yapmaktadır.

KAPSAMI ;
1)Orta Gerilim Enerji işi OG Kabloları, 10 adet Modüler hücreler (vakum kesicili, arabalı, enerji otomasyon kontrollü metal klad),3 adet 2500 KVA/34500 kv kuru tip güç trafosu bulunmaktadır.
2)Alçak Gerilim tarafında ; Enerji otomasyonu ile kumanda edilen alçak gerilim panoları, 4000 Amper IP 67 bus bar sistemi, döşeme altı galvaniz tavalar, döşeme altı panolar bulunmaktadır.
3)3 Adet 2000 KVA Dizel Dinamik UPS kinetik enerji modülü, otomasyona bağlı günlük ve ana yakıt tankları, havalandırma damperleri ile güvenli ve temiz enerji verecek sistemin en önemli aksamlarını oluşturmaktadır.
4) Tüm sistem kendi otomasyonlarını network üzerinden bina yönetimine entegre edecektir. Bu kritik entegrasyonda Novem tarafından sağlanacaktır.”